Op zondag 25 juni 2023 om 10.00 uur is er weer een Avondmaalsviering in onze gemeente. Zoals elk jaar heeft de diaconie een goed (en in principe nabij gelegen) doel om het collectegeld uit de Avondmaalscollecte aan te doneren. Dit jaar is gekozen voor Hospice Bardo in Hoofddorp.
Wat is Bardo?
Bardo is opgericht in december 2001. De grondleggers Neeltje Zoet en Toos van der Kamp hebben de naam Bardo met zorg gekozen. In het Tibetaans Boeddhisme betekent ‘bardo’ een overgangsfase in een leven. In deze traditie gaat men ervan uit dat er in een leven meerdere overgangsfases (bardo’s) zijn. De letterlijke betekenis van het woord bardo is ‘tussen twee’. Bardo bestaat uit een high care hospice, ondersteuning thuis en een Leerhuis. Het hospice van Bardo is een woonvoorziening waar een team van artsen, verpleegkundigen, verzorgenden en vrijwilligers 24 uur per dag zorg biedt. De casemanagers van ondersteuning thuis geven palliatieve zorg. De vrijwilligers geven begeleiding en ondersteuning. Daarnaast kan iedereen in Bardo’s Trefpunt terecht voor een kop koffie, een goed gesprek, ontspanningssessies en creatieve workshops.
Het Leerhuis biedt voorlichting en educatie, zowel voor het brede publiek als voor zorgverleners en vrijwilligers.
Bardo werkt vanuit een algemene grondslag. Dit betekent dat iedereen welkom is; ongeacht leeftijd, levensovertuiging of culturele achtergrond.
Stichting Bardo is ontstaan uit een samenwerking tussen de Stichting Vrienden van Hospice Bardo en Stichting Amstelring. Gekwalificeerde medewerkers in dienst van Amstelring leveren kwalitatief hoogwaardige zorg in Bardo. De Stichting Vrienden zorgt voor de noodzakelijke aanvullende fondsenwerving en wil bijdragen aan de borging van de duurzame toekomst van Stichting Bardo.
Voor meer informatie kijk op de website van Hospice Bardo: www.hospicebardo.nl
Eventuele donaties naar: Stichting Vrienden van Hospice Bardo
IBAN: NL89 RABO 0324 5720 93.
Namens de Diaconie alvast hartelijk dank voor uw bijdrage.